Στα γυρίσματα της νέας σειράς “Να με λες μαμά” του καναλιού ALPHA, που έχει ως πρωταγωνίστρια τη Μαρία Κίτσιου, βρέθηκε ο Δήμαρχος Αρταίων, Χριστόφορος Σιαφάκας, για να υποδεχθεί και να καλωσορίσει τους συντελεστές της παραγωγής στην πόλη μας. Ηθοποιοί και τεχνικοί συνομίλησαν με τον κ. Σιαφάκα, εκφράζοντας τις θετικές εντυπώσεις τους για τη διαμονή τους στην Άρτα.
Ο Δήμος παρέχει κάθε δυνατή υποστήριξη στα γυρίσματα της σειράς, τα οποία πραγματοποιούνται σε διάφορα σημεία της πόλης και ιδίως στο θρυλικό γεφύρι. Μέσα από την προβολή της σειράς από το κανάλι, θα απολαύσουμε σκηνές από την όμορφη Κορωνησία, τις ταβέρνες του γραφικού ψαροχωρίου και τα ιβάρια του Αμβρακικού.
Στη συνάντησή του με την πρωταγωνίστρια της σειράς, Μαρία Κίτσιου, ο κ. Σιαφάκας εξέφρασε τη χαρά του για την επιλογή της Άρτας ως τοποθεσίας για τα γυρίσματα. Από την πλευρά της, η κ. Κίτσιου αναφέρθηκε θετικά στις ομορφιές του τόπου, στη φιλοξενία και την καλή συνεργασία που απολαμβάνουν από τους ντόπιους.
Επιπλέον, τονίστηκαν τα οφέλη για την περιοχή από την αναγνωρισιμότητα που παρέχει μια τηλεοπτική σειρά και ο τρόπος με τον οποίο αυτή μπορεί να συμβάλει στην προβολή και την ανάπτυξή της. Η παρουσία του Δημάρχου στα γυρίσματα της σειράς αναδεικνύει