Συγκρατημένη αισιοδοξία επικρατεί για τον 14χρονο ο οποίος κατέρρευσε ενώ έλεγε τα κάλαντα την παραμονή των Χριστουγέννων στην Άρτα. Ο νεαρός αποσωληνώθηκε μετά την απόφαση των γιατρών του Νοσοκομείου Παίδων “Αγία Σοφία”, εκεί όπου νοσηλεύεται τα τελευταία 24ωρα.
Υπενθυμίζεται ότι ο ανήλικος υποβλήθηκε σε εγχείρηση για την αντιμετώπιση της εγκεφαλικής αιμορραγίας του.
Αύριο Παρασκευή ή το Σάββατο αναμένεται να βγει από τη ΜΕΘ.
Σύμφωνα με πληροφορίες, ο 14χρονος θα συνεχίσει να νοσηλεύεται σε αίθουσα στη Νευροχειρουργική Κλινική του Νοσοκομείου Παίδων “Αγία Σοφία” ώστε οι γιατροί να μπορούν ανά πάσα στιγμή να παρακολουθούν την πορεία της υγείας του, η οποία παρουσιάζει βελτίωση.