Με επιτυχία και με πλήθος κόσμου να δίνει το «παρών», ολοκληρώθηκε το βράδυ της Δευτέρας 3 Οκτωβρίου, η 8η Πανελλήνια Έκθεση Άρτας και η Εμποροπανήγυρη, που διοργάνωσαν ο Δήμος Αρταίων και η Αναπτυξιακή του Δήμου.
Κατά τη διάρκεια της μιας εβδομάδας τον Εκθεσιακό Χώρο του Δήμου Αρταίων υπολογίζεται ότι πέρασαν σχεδόν 80.000 επισκέπτες από την Άρτα, την Ήπειρο, τα Ιόνια Νησιά και τη Δυτική Ελλάδα, ενώ το Εκθεσιακό Κέντρο, την Εμποροπανήγυρη και το λούνα παρκ επισκέφθηκαν σχολεία της περιοχής, ΚΔΑΠ και το ΚΔΑΠ μεΑ του Δήμου Αρταίων.
Συνολικά στην 8η Πανελλήνια Έκθεση προβλήθηκαν σχεδόν 30 επιχειρήσεις και φορείς από την Άρτα, την Ήπειρο και όλη τη χώρα, γεγονός που αποδεικνύει ότι η διοργάνωση, που πλέον εκτείνεται σε σχεδόν 2500 τετραγωνικά, αποτελεί έναν διαρκώς ανερχόμενο θεσμό που προβάλλει την Άρτα και ενισχύει την τοπική οικονομία.