Με δύο νίκες κόντρα στην Νικόπολη Πρέβεζας , η Α.Ε. Δόξα Πύρρου Άρτας , πήρε την πρόκριση για τους τελικούς του πρωταθλήματος , καθώς επικράτησε και στον δεύτερο αγώνα μετά το 78-72 στον πρώτο αγώνα και με το 67-84 στον δεύτερο αγώνα τις σειράς θα αγωνιστεί στους τελικούς του πρωταθλήματος κόντρα στον Ιόνιο Κέρκυρας για μια θέση στην Γ’ Εθνική που επικράτησε και αυτός με 2-0 νίκες του Λέων Μεσολογγίου.
Ο αγώνας διεξήχθει στο ΔΑΚ Πρέβεζας την Κυριακή στις 21:30 , μέσα σε ενά γεμάτο γήπεδο , με εξαιρετική ατμόσφαιρα και από φιλάθλους των δύο ομάδων.
Η ομάδα του Τάκη Παππά ήταν ανώτερη , σε όλοι την διάρκεια της αναμέτρησης και έφτασε δίκαια στο ροζ φύλλο αγώνα.
Έχοντας πρώτο σκόρερ τον σέντερ της Χρήστο Μπάλλα και ακολούθησαν οι Ιωαννίδης και Δόνος ενώ από την ομάδα της Νικόπολης ξεχώρισε ο Τσιτσώνης με τον Κοντογιάννη και Ροντογιάννη να ακολουθούν.
Να ευχηθούμε Καλή επιτυχία στην ομάδα της Α.Ε. Δόξα Πύρρου Άρτας 2001 στους τελικούς του πρωταθλήματος , κόντρα στον Ιόνιο Κέρκυρας και να πανηγυρίσουν την άνοδο στην Γ
Εθνική Κατηγορία.
Διαιτητές: Καννής , Λύτρας
Δεκάλεπτα: 14-19, 36-44, 53-72, 67-84
Σ.Κ. Νικόπολη Πρέβεζας (Σπύρος Πολίτης): Παππάς, Κοντογιάννης 12, Τσεκούρας, Τσιτσώνης 18(4), Ροντογιάννης 12(2), Ζαλοκώστας, Παπαμιχαήλ 3, Γεωργίου, Νίκας 14(1), Διαμάντης, Δούβλης 7, Φλωράς 1.
Α.Ε. Δόξα-Πύρρου Άρτας 2001 (Τάκης Παππάς): Ιωαννίδης 15(3), Πετρέκας, Γυφτοκώστας 8, Τσατάλας 10(2), Πρίφτι, Βάσιος, Βασιλείου, Δόνος 13, Μάνθας 3, Μπάλλας 24(2), Θώδης 10, Ζάχαρης.