Επίσκεψη πραγματοποίησε στο Περιφερειακό Τμήμα Άρτας του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού, ο Δήμαρχος Αρταίων Χρήστος Τσιρογιάννης, συνοδευόμενος από τον Αντιδήμαρχο Κοινωνικής Μέριμνας Παναγιώτη Γαλάνη και το Μέλος του Δ.Σ του Παραρτήματος της Άρτας Σοφία Εξάρχου.
Κατά τη διάρκεια της συνάντησης, ο Δήμαρχος συζήτησε με τον Πρόεδρο τα μέλη του ΔΣ, τους υπαλλήλους και τους εθελοντές, θέματα κοινού ενδιαφέροντος, καθώς και την περαιτέρω ενίσχυση της συνεργασίας Δήμου και Ερυθρού Σταυρού Άρτας, όπως και την υλοποίηση συνεργειών σε κοινωνικά θέματα και θέματα υγείας.
Ο Δήμαρχος, σε δήλωσή του, τόνισε πως είχε μια ιδιαίτερα εποικοδομητική συζήτηση με τον κ.Γιώργο Βασιλείου σημειώνοντας πως ο Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός είναι ο μεγαλύτερος ανθρωπιστικός οργανισμός στη χώρα μας, με σπουδαία κοινωνική και φιλανθρωπική δράση και στην πόλη μας.
«Τα τελευταία χρόνια έχουμε αναπτύξει μια στενή συνεργασία με τον Ερυθρό Σταυρό Άρτας, ο οποίος συμβάλλει εθελοντικά, σε κοινωνικές δραστηριότητες του Δήμου και δράσεις δημόσιας υγείας», επεσήμανε ο κ. Τσιρογιάννης.
Κλείνοντας, ανέφερε πως «Είναι δεδομένηη στήριξημας, στόχος της Δημοτικής Αρχής, είναι να αναπτυχθεί ακόμα περισσότερο η συνεργασία μας. Γνωρίζωτο έργοτουςκαι πραγματικά είμαι υπερήφανοςωςΔήμαρχος, για τα μέλητου ΔΣ, τους υπαλλήλουςκαι τουςεθελοντέςτου Παραρτήματοςστηνπόλημας, που στέκονται δίπλα στοσυνάνθρωπομας».